مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج دانشجویی استان کرمانشاه

حجت الاسلام صفارزاده، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج دانشجویی کرمانشاه در گفت و گو اظهار داشت: یکی از مهم ترین مشخصه های سیاسی عاشورا مساله پیوند و ارتباط دین و سیاست است. امام حسین(ع ) با حضور اجتماعی و قیام علیه حکومت ظالم،در حقیقت درصدد دخالت در سیاست بود.

 مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه بسیج دانشجوییادامه داد:  همین مساله را به عنوان یک تکلیف، جهت حرکت و نهضت خویش قرار داد و برائت و بیزاری از مستکبرین و ظالمین زمان را برای خود یک ضرورت احساس می کرد.

حجت الاسلام صفارزاده خاطرنشان کرد:  برای سست کردن پایه های حکومت ستمگران و برقراری حکومت عدل الهی تلاش همه جانبه خویش را آغاز کرد تا جایی که امروزه همه مسلمین دنیا  حضرت ابا عبدالله الحسین(علیه السلام) را سرور آزادگان جهان می نامند.

وی ادامه داد: یکی از فروعات دین و مذهب تشیع ، «تبری» و بیزاری از دشمنان اسلام و مشرکین می باشد و از نشانه های این بیزاری،این است که در زبان و عمل ظهور یابد.

این مسئول گفت: با در نظر گرفتن ابعاد توطئه و جنایت آمریکا برضد مردم ایران و سایر ملت های مظلوم جهان و خصومت و دشمنی آشکار آن با دین اسلام، شکی باقی نمی ماند که آمریکا مصداق مسلم شرک، کفر، عصیان و استکبار در زمین می باشد و مسلمانان، نه تنها موظف به بیان این انزجارو بیزاری می باشند، بلکه وظیفه دارند در عمل نیز با آن مبارزه نمایند؛ تا هرگونه سیطره و سلطة این استکبار بر مسلمانان برداشته شود.

حجت الاسلام صفارزاده  بیان داشت: شعار مرگ بر آمريکا و اعلام تنفر از کفار و مستکبران، داراي مباني عقيدتي و ديني بوده و در فرهنگ و ادبيات اسلامى موارد متعددى يافت مى‏شود كه خداوند و بزرگان دين مشركان، ظالمان و مستكبران و… را لعن و نفرين كرده‏اندو بر آنها مرگ فرستاده اند.

وی گفت: درآیه “ان الذین یوذون الله ورسوله لعنهم الله فی الدنیا والاخره” همانا کسانی که اذیت وآزار دادند خدا و پیامبرش را لعنت ونفرین خداوند در دنیا و آخرت بر آنها باد، وهمچنین آیه ” قتل اصحاب الاخدود” مرگ بر شکنجه گران صاحب گودال آتش،که این آیه اشاره به ذونواس که آخرین پادشاه حمیر بود ، او یهودی مسلک بود و دستور داد هرکس برآیین حضرت عیسی روح االله است گودالی حفر و پر از هیزم کنند و گروهی از آنان را در آتش سوزانده  و گروهی را با شمشیر از میان برداشتند که جمعیت افراد کشته شده به بیست هزار نفر رسید.   

 مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج دانشجویی تاکید کرد:  اعلام شعار مرگ بر آمریکا، به معنای نپذیرفتن و زیر بار سلطة نامشروع آمریکای تمامیت طلب نرفتن و به معنای برائت از آن می باشد؛ همان گونه که خداوند و رسولش نیز از مشرکین برائت می جویند.

حجت الاسلام صفارزاده  تصریح کرد: برای حفظ عزت و استقلال سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خود و حفظ منافع و مصالح جامعه و انقلاب اسلامی، تا زمانی که آمریکا دست از این خوی سلطه طلبی و فساد در زمین برنداشته و مسئولین نظام مقدس اسلامی هم مصلحت بدانند، این شعار ادامه خواهد داشت. و همه مظلومان و عدالت خواهان عالم ندای آزادگی سر داده و یکپارچه مرگ بر آمریکا می گویند.